Sny o informátoroch, moja pohodlnosť a pár iných drístov na zamyslenie

Posted in Anthro blog
24.2.2013 - 00:31
by Clira14

O tom, ako sa mi sníva o informátoroch, o tom ako niekedy prekonávam svoju pohodlnosť, o tom, ako chcem veci exaktné a pár mojich ďalších (takmer) random drístov.S odstupom času, keď sa pozerám spať na leto, sa vo mne vynárajú veci, ktoré ma štvali a na ktoré som už zabudla. Píšem o tom v tomto poste podobne ako som si v auguste písala denník, ktorý mi vtedy pomohol.

Snívalo sa vám už o informátoroch? Mne nedávno. Celkom ma potešilo, že som sa zobudila. Niektorí z mojich informátorov ma prenasledovali – ako aj ja ich dva mesiace. Mrzí ma to. Na jednej strane chcete niečo zistiť, na druhej sa nechcete vnucovať. Nie som typ, ktorý je komunikatívny s neznámymi, v osobnej komunikácii. Niektoré veci treba hovoriť osobne… a aj skúmať treba osobne. A to je môj problém. Ľudia sa mi síce zdajú divní, no zaujímajú ma. Stojí za to prekonať pohodlnosť a niečo zistiť alebo nie? Teraz som sa prekonala, ale nič sa vo mne nezlomilo a musím sa prekonávať ďalej – po novom aj vo veciach, v ktorých som sa predtým nie. A tak som zväčša ticho a je mi to jedno, hoci možno mám čo povedať, alebo mám čo vykonať. Je mi  jedno, kedy vyjde Speculum, lebo to predošlé ma to úplne demotivovalo tým, že ostatní nedodržali, čo sľúbili. Nuž a keďže je toto moje posledné číslo, ktoré vysádzam, veľmi sa teším (o tom prečo vôbec, píšem neskôr). Apropo Speculum, neodpustím si poznámku, ale …čo je to za názov? (Pôvodne som ani nechcela písať, že si to nemáte dávať do Google Searchu a prepínať na Images,…)

Teraz pár slov o tom prekonávaní a o ďalších veciach, ktoré som zmenila (oni sa vlastne akosi zmenili samé od seba)…

Ak mi to stojí za to, prekonám sa.

Mne to stálo za to v lete. Dnes mi nestojí za to, sa zbytočne ozývať a riešiť veci, ktoré takisto môže riešiť niekto iný, hoci by som mohla. Nestojí mi za to ani komunikovať s niektorými ľuďmi, vyvíjať akúkoľvek iniciatívu v podobe nezmyselnej komunikácie… Google Mail mi už nevytvára kontakty automaticky, neukladám si niekoho mail, číslo, adresu, ak neviem, či ho budem alebo nebudem potrebovať – len tak pre istotu. S čím súvisí…

Ak si s niekým nemám čo povedať, nekomunikujem.

Lebo to za to nestojí. Nezdravím iba-odniekiaľ-známych ľudí so slovami ako sa majú – tak ako niekedy predtým. Nemá to zmysel a nijako sa mi to nevráti. A s tým opäť súvisí…

Reciprocita. Bodka.

Nebudem ju tu rozoberať. Snažím sa, aby v mojich vzťahoch s ľuďmi neabsentovala a určite zabolí aj mňa aj ich, keď to tak nie je.

Celá moja neaktivita smerom k veciam, ktoré sa mi zdá, že nemajú zmysel, alebo ma ubíjajú súvisí s týmto:

Buď niečo rob na 100%, alebo to ani nerob.

Cením si tých, ktorí myslia veci vážne a podľa toho sa aj správajú. A tak… ako som skončila so Speculom, skončila som aj s prácou, ktorá ma brzdila v tom, čo naozaj chcem a považujem za dôstojné a správne (dobré a spásonostné… :)). Nezobúdzam sa každý deň s tým, že ma niečo zásadne štve. A čo je na tom všetkom najlepšie, že viem, že je existuje niekto, kto to ocení.

S týmto všetkým celkom súvisí ďalšia vec:

Povedať nie a akceptovať ho od iných… a vedieť povedať, kedy dosť.

Prospieva mi to. Keď na niečo nemám chuť, nestíham, nemôžem,… – poviem nie a je to vybavené. Žiadne možno. Ak už poviem áno, tak to platí. Ak mne niekto na čokoľvek povie nie, zariadim sa podľa toho a nesnažím sa to silou-mocou zmeniť vo svoj prospech.

Nebrať všetky veci osobne.

Často sa mi stávalo, že sa ma veci dotkli, ostala mi tam modrina a potom to bolelo. Vlastne, stáva sa mi to doteraz, ale som už o niečo imúnnejšia.

 Jednoduchosť, exaktnosť a veci na rovinu.

Mám za sebou ďalší deň hrabania sa VNive. Rozprávala som sa s niekoľkými ľuďmi a všetci všetko analyzujú tak, že sa v tom prehŕňajú vo Worde. Celkom chaos – aspoň na mňa to tak pôsobí. Ale podľa mňa ten nejaký čas, ktorý venujete tomu, aby ste sa naučili čo vám QDA SW ako a kam vypľuvne a čo máte ešte predtým kam vložiť, stojí za to. Pôsobí to o niečo viac exaktnejšie, aspoň pre mňa. A áno, teoretická matematika je ešte exaktnejšia,… ..ale ako som už niekomu k tomu napísala – nie je všetkým dňom koniec. Tá exaktnosť platí u mňa aj všade inde. Hovorím veci tak ako sú. Snažím sa nezahmlievať, hoci niekedy rada používam metafory, myslím si, že tiež môžu byť v kontexte všetkého – tak ako čítanie medzi riadkami – dostatočne exaktné.

Nesúdiť ľudí za to, akí sú.

Áno viem. Toto som už písala. Niekoľko krát na Tumblr-i. Nevadí, budem sa opakovať. To, že je niekto taký, aký je, má svoj dôvod. A ten dôvod neslúži na to, aby som niekoho odsúdila, alebo nenávidela a ak sa nad to povznesiem, dokonca ani na to, aby ma rozčuľoval ;)

Well a to je všetko.

Netvrdím, že toto niekoho vytrhne z biedy vlastnej životnej krízy. Vlastne to píšem najmä kvôli sebe. Tí, čo to čítate, možno nájdete paralely mojich pocitov a myšlienok s tým, čo sami riešite vo svojich hlavách. A možno to práve vôbec neriešite. Možno to pomôže sa nad tým všetkým vôbec zamyslieť.

Facebook Comments

comments

4 Responses

  1. http://www./ says:

    That’s more than sensible! That’s a great post!

  2. http://www./ says:

    Jenny, Sarah and Aimee – I am having the exact same problem and it will not work if I “use facebook as”. I’ve received many replies on other websites to do that but it doesn’t make a difference. It’s like it won’t switch over to use facebook as my business. I’m the John Doe unidentified picture with no name whenever I post a comment on someone else’s page and I can’t “Like” anyone’s page. If either of you get an answer, please let me know how to fix it. I’d really appreciate it, thanks!

  3. http://www./ says:

    You’re a real deep thinker. Thanks for sharing.

  4. सेना के बारे में प्रचलित पूर्वाग्रहों के पीछे से झांकती सच्चाईयों को उदघाटित करते इस सुंदर आलेख के लिए आभार.सादर, डोरोथी.

Leave a Reply